Čtvrtek, 2 února, 2023
aktualne

OMV prodává čerpací stanice

Rakouská společnost OMV v současnosti jedná se zájemci o prodeji dalších 15 čerpacích stanic. Pokračuje tak ve svých záměrech optimalizovat jejich síť.
V roce 2008 prodala společnost OMV 60 čerpacích stanic značky OMV a Avanti na území Rakouska. Začátkem roku 2009 oznámila záměr pokračovat v optimalizaci své sítě čerpacích stanic a snížit počet stanic OMV a Avanti v zemi o dalších 70. Na pozadí stále rostoucí konkurence na trhu a klesajících marží dochází k takovým opatřením v celém ropném sektoru. Třicet čerpacích stanic již prodali novým vlastníkům a provozovatelům. Pro zbývajících 25 stanic vzhledem k přísným právním a ekonomickým podmínkám na trhu čerpacích stanic nenašli vhodné investory, a proto OMV zvažuje možnost jejich uzavření.

Na slovenském trhu OMV působí od roku 1991. OMV Slovensko, s.r.o., má sídlo v Bratislavě a mezi hlavní oblasti jeho podnikání patří prodej ropných produktů prostřednictvím 92 čerpacích stanic na celém Slovensku, s tržním podílem 18,5%. OMV Slovensko zaměstnává přímo 117 pracovníků a nepřímo 1100 pracovníků v rámci svých čerpacích stanic.

pr článek

Další články autora